Dėl ko vienuose butuose šalta, o kituose – per šilta

Šildymo stovai name yra skirtingai nutolę nuo šilumos punkto. Vanduo renkasi artimiausią ir lengviausią kelią, todėl labiausiai nutolusiuose stovuose teka mažesnis karšto vandens srautas. Termovizoriumi padarytose nuotraukose matyti temperatūros skirtingose pastato dalyse netolygumas:

Vienodas šilumos paskirstymas tarp stovų gaunamas balansuojant srautą stovuose.  Temperatūra apatinių, viršutinių ir vidurinių aukštų kambariuose suvienodinama arba nustatoma pagal poreikį termostatų pagalba, kurie turi būti montuojami prie kiekvieno šildymo radiatoriaus.

Kambario temperatūrą sumažinus 1 laipsniu, šilumos ekonomija siekia 6-8 procentus.  Šiluma taupoma, kai ji tolygiai paskirstoma ir nusistatoma optimali kambario temperatūra.  Balansavimas ir individualus temperatūros nustatymas duoda apie 15-20 proc. taupymo efektą. Investicija vienvamzdei šilumos tiekimo sistemai – apie 30Lt į 1 kv. m. buto ploto. Kompanijos Danfoss sprendimai įgalina be stovų sistemos perdarymo į dvivamzdę gauti analogiško efektyvumo šilumos paskirstymą.  Individuali apskaita padidina gyventojų motyvaciją  taupyti ir pasiekiamas 20-25 proc. efektas ir be pastato šiltinimo.

Reklama

Komentarai uždrausti.